Preskoči na glavno vsebino
Logotip Centrov za socialno delo Slovenije

Center za socialno delo Osrednja Slovenija - Vzhod Enota Kamnik

  • Usnjarska cesta 8,
    1240 Kamnik
  • Telefon: 01 830 32 80
  • Fax: 01 830 32 81
  • E-pošta: gpcsd.kamni@gov.si

Obvestila

Obvestilo za prejemnike socialnih transferjev na TR pri Sberbank

Objavljeno: 28. 02. 2022
Obveščamo vas, da smo bili s strani Uprave za javna plačila obveščeni o zavrnjenih nakazilih za pravico varstveni dodatek zaradi ukinitve nakazil s strani Banke Slovenije na banko Sberbank. Zavrnjenih je bilo približno 100 nakazil. Pričakujemo, da bodo zavrnjena tudi nakazila za ostale pravice, ki jih izplačuje MDDSZ (pravice iz javnih sredstev, starševska nadomestila in drugo). Na Ministrstvu za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti intenzivno iščejo rešitev za ponovna nakazila zavrnjenih nakazil in pripravo seznama vseh oseb, ki imajo odprt TRR na Sberbank, na podlagi katerega bi CSD stranke obvestil, da naj jim sporočijo nov TRR. Zato vse upravičence do socialnih transferjev naprošamo, da pristojnemu centru za socialno delo sporočijo novo številko tekočega računa, na katerega bodo nakazani transferji. Na ministrstvu bodo storili vse kar je v njihovi moči, da bi nakazila čimprej prišla do upravičencev.

INFORMATIVNE ZLOŽENKE ZA MATERIALNO POMOČ IN SOCIALNOVARSTVENE PROGRAME

Objavljeno: 07. 01. 2022
Z namenom, da bi informacije res prišle do ljudi, ki potrebujejo pomoč in podporo, so na MDDSZ zasnovali 2 informativni zloženki. MATERIALNA POMOČ: v zloženki so navedeni osnovni podatki o Operativnem programu za materialno pomoč najbolj ogroženim 2014-2020, prehrambni izdelki, ki jih ogrožene osebe lahko prejmejo, nabor spremljevalnih ukrepov – vključevanje v dodatne aktivnosti, kdo nudi pomoč ter kje in kdaj je možno dobiti pomoč v obliki prehrambnih paketov. SOCIALNOVARSTVENI PROGRAMI: v zloženki so na voljo naslovi, kontakti in predstavitev 174 različnih socialno varstvenih programov, ki delujejo na področju socialnega, družinskega in invalidskega varstva. Gre za izvajalce, ki zagotavljajo različne oblike pomoči posameznikom in skupinam, ki se znajdejo v različnih življenjskih stiskah pri katerih potrebujejo strokovno pomoč – z uporabniki delajo strokovni delavci s strokovnim izpitom na področju socialnega varstva, uporabniki pa se lahko vključujejo v različne aktivnosti: nekateri potrebujejo samo reorganizacijo socialne mreže, nekateri se želijo naučiti kakšnih novih veščin, nekateri pa potrebujejo vsakodnevno podporo pri preprečevanju poslabšanja stisk. Področja, ki jih pokrivajo: nasilje, duševno zdravje, zasvojenost, področje otrok in mladostnikov, starejših, brezdomcev, invalidov in Romov.

Zahvala donatorjem

Objavljeno: 24. 12. 2021
Center za socialno delo Osrednja Slovenija-vzhod se iskreno se zahvaljuje za sodelovanje in vse prejete donacije v letošnjem letu donatorjem

Zamude pri izdaji odločb za štipendije iz septembra

Objavljeno: 17. 11. 2021
Obveščamo vas, da prihaja zaradi povečanega obsega dela do zamud pri izdaji odločb za štipendije iz septembra. Poračun vam bo izplačan od dneva, ko vam pravica do štipendije pripada. Izplačila štipendij so ta mesec dvakrat in sicer 10. novembra in 30.novembra. Primer: če ste vlogo oddali v septembru in vam pravica pripada z oktobrom, odločba pa bo izdana v novembru, boste dobili poračun zneskov za oktober in november 30.novembra ali 10. decembra.

Hvala za razumevanje

Nakup mobilne enote za izvajanje nalog koordinacije invalidskega varstva in obravnave v skupnosti na CSD Osrednja Slovenija - vzhod

Objavljeno: 13. 09. 2021
CSD Osrednja Slovenija – vzhod je z Ministrstvom za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti dne 19.7.2021 podpisal Pogodbo o sofinanciranju projekta Nakup mobilnih enot (osebnih vozil) za izvajanje nalog koordinatorja za obravnavo v skupnosti ter nalog koordinatorja invalidskega varstva. Projekt sofinancirata RS in Evropska unija iz sredstev Evropskega sklada za regionalni razvoj. Projekt se izvaja v okviru Operativnega programa za izvajanje evropske kohezijske politike v obdobju 2014-2020, prednostne osi 9: Socialna vključenost in zmanjševanje tveganja revščine, prednostne naložbe 9.3: Vlaganje v zdravstveno in socialno infrastrukturo, ki prispeva k razvoju na nacionalni, regionalni in lokalni ravni, zmanjšanje neenakosti glede zdravstvenega stanja, spodbujanje socialnega vključevanja z lažjim dostopom do socialnih, kulturnih in rekreacijskih storitev in prehod iz institucionalnih storitev na storitve v okviru lokalnih skupnosti ter specifičnega cilja 9.3.1: Izboljšanje kakovosti skupnostnih storitev oskrbe. Vrednost projekta znaša 12.121,21 EUR (80% iz sredstev Evropskega sklada za regionalni razvoj, 20% iz sredstev slovenske udeležbe).