Preskoči na glavno vsebino
Logotip Centrov za socialno delo Slovenije

Center za socialno delo Koroška Enota Slovenj Gradec

  • Ozka ulica 1,
    2380 Slovenj Gradec
  • Telefon: 02 885 01 24
  • Fax: 02 885 01 02
  • E-pošta: gpcsd.slovg@gov.si

Obvestila

Javni razpis za pridobitev štipendije na področju socialnega varstva

Objavljeno: 09. 09. 2024

Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad Republike Slovenije je objavil javni razpis za pridobitev štipendije na področju socialnega varstva za pridobitev izobrazbe socialni delavec na izobraževalnem programu prve stopnje, in sicer za tretji in četrti letnik in prvi letnik druge stopnje za študijsko leto 2024/2025.

Cilji javnega razpisa za dodeljevanje štipendij na področju socialnega varstva za pridobitev izobrazbe socialni delavec so odziv na dolgoročne prednostne in zaposlitvene potrebe primarno centrov za socialno delo, drugih javnih zavodov na področju socialnega varstva ter dela v socialnovarstvenih programih, spodbujanje k odločanju za poklic socialni delavec in krepitev ugleda strokovnih delavcev na področju socialnega varstva.

Objavljen javni razpis je odprtega značaja, za štipendiranje bodo izbrani tisti vlagatelji, katerih vloge bodo izpolnjevale pogoje javnega razpisa, in sicer po vrstnem redu prispelih popolnih vlog do porabe sredstev.

Rok za vložitev vlog prične teči na dan objave javnega razpisa ter traja do porabe sredstev oziroma najkasneje do vključno 31. 7. 2025.

Mesečna štipendija na področju socialnega varstva znaša 350,00 EUR.

Na javni razpis lahko vloži vlogo vlagatelj, ki izpolnjuje naslednje pogoje:

  1. je v šolskem letu 2024/2025 v Republiki Sloveniji vpisan v 3. ali 4. letnik izobraževalnega programa socialni delavec na prvi stopnji ali 1. letnik izobraževalnega programa socialni delavec na drugi stopnji;
  2. je v izobraževalni program, za katerega uveljavlja pravico do štipendije, vpisan prvič;
  3. bo na izobraževalnem programu, za katerega štipendiranje se prijavlja, pridobil izobrazbo socialni delavec;
  4. ni v delovnem razmerju, ne opravlja samostojne registrirane dejavnosti, ni vpisan v evidenco brezposelnih oseb pri pristojnem organu in ni poslovodna oseba gospodarske družbe ali direktor zasebnega zavoda, ne v Republiki Sloveniji ne v tujini.

Vlagatelj mora predložiti v celoti izpolnjen in originalno podpisan obrazec Vloga za dodelitev štipendije na področju socialnega varstva v študijskem letu 2024/2025, ki je priloga javnega razpisa.

Besedilo javnega razpisa in vloga sta vlagateljem na voljo na spletni strani http://www.srips-rs.si in v poslovnem času na naslovu Javnega štipendijskega, razvojnega, invalidskega in preživninskega sklada Republike Slovenije, Dunajska cesta 20, 1000 Ljubljana.

Vodnik po socialnih pravicah (prenovljena različica)

Objavljeno: 21. 08. 2024

Na voljo je prenovljena različica Vodnika po socialnih pravicah. Vodnik po socialnih pravicah socialno ogroženim ljudem in njihovim družinam pomaga, da na preprost način ugotovijo, do katerih denarnih prejemkov, subvencij in znižanih plačil so upravičeni in kako svoje pravice lahko uveljavljajo. Vodnik, kot pregledna in kakovostna brošura informira tudi, kateri socialnovarstveni programi se izvajajo na centrih za socialno delo in v okviru nevladnih organizacij v njihovi okolici ter kakšne oblike pomoči jim lahko nudijo socialni delavci.

Vodnik po socialnih pravicah (PDF)

Posvet na temo dolgotrajne oskrbe

Objavljeno: 27. 06. 2024

V sredo, 15. maja 2024, smo Center za socialno delo Koroška v sodelovanju z Ministrstvom za solidarno prihodnost izvedli posvet na temo Zakona o dolgotrajni oskrbi (v nadaljevanju: ZDOsk-1) s poudarkom na pravici do oskrbovalca družinskega člana.

Na posvetu, ki je bil organiziran za strokovno javnost, smo spregovorili predstavniki Centra za socialno delo Koroška in Ministrstva za solidarno prihodnost, predstavniki občin, domov za starejše, zdravstvenih domov in predstavniki izvajalcev pomoči na domu s področja naše regije.

V začetnem delu posveta smo se dotaknili pravice do oskrbovalca družinskega člana in osebne asistence, v nadaljevanju pa smo se osredotočili na naloge in izzive, ki nam jih prinaša ZDOsk-1, predvsem v letu 2025, ko se bodo postopoma pričele izvajati še ostale pravice iz ZDOsk-1.

Zadnji del posveta je bil namenjen udeležencem, ki so imeli možnost postavljati vprašanja predstavnicam Ministrstva za solidarno prihodnost, podajati mnenja in odpirati razpravo glede dolgotrajne oskrbe.

Posvet smo zaključili v dobrem vzdušju in ob ugotovitvi, da je sodelovanje med Centrom za socialno delo in Ministrstvom za solidarno prihodnost ter institucijami v okolju ključno za uspešno in učinkovito izvajanje pravic do dolgotrajne oskrbe.

Posvet na temo dolgotrajne oskrbe

Pripravila: Petra Pudgar, strokovna delavka za področje dolgotrajne oskrbe